šokių studijos
Naujienos

10 faktų apie šokių studijos įkūrėją Tomą Petreikį

Norime pakviesti jus iš arčiau susipažinti su TOMO PETREIKIO ŠOKIŲ STUDIJOS istorija. Klausimas jums – ar žinojote šiuos 10 intriguojančių faktų apie studijos įkūrėją Tomą Petreikį?

1). Pagal išsilavinimą – mechanikos inžinierius

Manote, jog visas Tomo Petreikio gyvenimas buvo susijęs tik su šokiais? Stipriai klystate! Pagal išsilavinimą Tomas Petreikis yra mechanikos inžinierius. Jis 1961 m. baigė studijas Kauno Politechnikos institute, vėliau išsidarbino F. Dzeržinskio staklių gamykloje Kaune, kur 1968–1978 m. ėjo vyriausiojo konstruktorius pareigas. Dirbdamas šioje srityje jis sukūrė daugiau nei 30 mechaninių išradimų!

2). Valstybiniai apdovanojimai – ne tik už nuopelnus šokių aikštelėje

Karjera mechanikos inžinerijos srityje Tomui Petreikiui klostėsi itin sėkmingai – 1971 m. jis pelnė LSSR valstybinę premiją už ypatingo tikslumo koordinatinių ištekinimo staklių grupę, o 1975 m. SSRS valstybinę premiją už koordinatinių apdirbimo įrenginių komplekso sukūrimą ir įdiegimą.

3). Pirmasis sportinių šokių klubo „Sūkurys“ vadovas

Dešimtis sportinių šokių profesionalų išugdžiusio klubo „Sūkurys“ pirmasis vadovas buvo Tomas Petreikis. 1963 m. įkurtam kolektyvui, kuris tuo metu vadinosi „Kauno profsąjungų kultūros rūmų pramoginių šokių ansamblis“, vyras vadovavo net 10 metų.

4). Pirmasis Jūratės ir Česlovo Norvaišų treneris

Žymūs sportinių šokių šokėjai ir treneriai, pirmieji Lietuvos sportinių šokių čempionai – Jūratė ir Česlovas Norvaišos savo kelia šokių pasaulyje pradėjo šokių kolektyve „Sūkurys“, kuriam tuo metu vadovavo Tomas Petreikis. Tad jis kartu su kolega Vidu Kamaičiu tapo pirmaisiais šios poros treneriais, paklojusiais kelią į profesionalių šokių pasaulį.

5). Vienas iš tarptautinio šokių konkurso „Gintarinė pora“ iniciatorių

„Gintarinė pora“ – tai pirmosios, seniausios ir giliausias tradicijas turinčios tarptautinės sportinių šokių varžybos Lietuvoje. Kasmet Kaune rengiamų varžybų, kurios sukviečia šokėjus iš viso pasaulio, iniciatoriais buvo Tomas Petreikis kartu su Jūrate ir Česlovu Norvaišomis.

6). Dainų šventės Šokių dienos vyriausiasis baletmeisteris

Du kartus iš eilės – 1970 ir 1975 m. – Tomas Petreikis tapo Dainų šventės Šokių dienos vyriausiuoju baletmeisteriu. Jis buvo atsakingas už visų šokių tais metais sukūrimą ir pastatymą.

7). Pirmosios šokių studijos atkurtoje Lietuvoje vadovas

1990 m. Tomas Petreikis subūrė pirmuosius 50 mokinių ir atvėrė „Tomo Petreikio šokių studijos“ duris. Ši studija tapo pirmąja šokių mokykla atkurtoje Lietuvoje. Bėgant laikui šokėjų skaičius studijoje sparčiai augo, o per tris dešimtmečius joje sušoko apie 40 tūkstančių įvairaus amžiaus žmonių.

8). Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Tomas Petreikis tapo antruoju Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentu ir šias pareigas ėjo iki 1993 m. Vėliau buvo išrinktas į Lietuvos sportinių šokių profesionalų sąjungos viceprezidento postą, kuriame išbuvo iki pat 2003 m.

9). Didžiosios Britanijos šokių mokytojų profesionalų sąjungos garbės narys

1995 m. Tomui Petreikiui už visus nuopelnus šokių pasaulyje buvo suteiktas išskirtinis titulas – Didžiosios Britanijos šokių mokytojų profesionalų sąjungos garbės nario (Fellow) kategorija.

10). Šokti išmoksta visi!

Šokti išmoksta visi – tai legendinė Tomo Petreikio frazė! Šios frazės vedama „Tomo Petreikio šokių studija“ tapo šokio, kaip poilsio ir bendravimo būdo, pradininke Lietuvoje.

Pramoginių šokių pamokos TOMO PETREIKIO ŠOKIŲ STUDIJOJE

šokių studijos

Tikimės, kad pažintis su Tomu Petreikiu buvo įdomi bei patikėjote, jog išmokti šokti gali kiekvienas iš mūsų! Tad, jei dar nešokate, kviečiame nieko nelaukti ir į šokių pamokas registruotis jau DABAR! Pažadame, kad laikas, praleistas mūsų šokių studijoje suteiks jums daug džiugių, nepakartojamų akimirkų!

Visą informaciją ir tvarkaraštį pradedantiesiems rasite ČIA.

Daugiau naujienų rasite mūsų FACEBOOK ir INSTAGRAM paskyroje.