Naujienos

6 filmai apie šokius, ramiems vasaros vakarams praskaidrinti

Nors šokių sezonas mūsų studijoje pasibaigė, tačiau, tikime, jog jų Jūs nepamiršite nė vieną vasaros atostogų dieną. Siekiant tai užtikrinti, TOMO PETREIKIO ŠOKIŲ STUDIJA išrinko 6 geriausius filmus apie šokius, kurie, esame įsitikinę, padės smagiai ir jaukiai praleisti šiltus vasaros vakarus su dar šiltesnėmis šokių atnešamomis emocijomis.

Pasiruoškite, artimiausi laisvi Jūsų vakarai – suplanuoti!

1) PURVINI ŠOKIAI

1987 metais pasirodęs filmas PURVINI ŠOKIAI – tikra kino klasika. Gal ne kiekvienas yra matęs visą filmą, tačiau finalinę sceną, kurioje pagrindiniai veikėjai šoka pagal dainą  I’ve had the time of my life matęs kone kiekvienas televizoriaus turėtojas.

Filme pagrindinius vaidmenis atlieka Patrick Swayze ir Jennifer Grey. Įdomus faktas, jog Jennifer Grey itin bijojo žymiosios filmo scenos – pakėlimo momento ir nesutiko jos repetuoti. Tačiau ir be repeticijų sceną pavyko nufilmuoti puikiai ir ji tapo kultine. Nors dėl banalaus siužeto ir saldumo filmą kritikai vertina ne itin palankiai, tačiau negalima paneigti, jog šokių scenos filme yra užburiančios ir pulsuojančios aistra. O juk kartais reikia atsipalaiduoti ir tiesiog pasimėgauti smagiais, lengvais ir saldžiais filmais, tiesa?

2) JUODOJI GULBĖ

Tai tikras perliukas klasikinių ir baleto šokių mėgėjams. Šis filmas išsiskiria iš tipinių filmų apie šokius, čia nerasite saldžios meilės istorijos, filme narpliojamas psichologinis baleto šokėjos pasaulis, jos suvaržymai, jausmai ir išgyvenimai. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka Natalie Portman, kuri už tai pelnė didžiausius kino industrijos apdovanojimus – „Oskarą“ ir „Auksinė gaublį“.

3) BILIS ELIOTAS

2000 metais sukurta ir trims „Oskarams“ nominuota draminė komedija pasakoja apie mažo miestelio vaikiną, kuris susižavi baletu. Pagrindinis veikėjas gyvena Anglijos kalnakasių šeimoje, tėtis jį verčia lankyti bokso pamokas, tačiau sūnus boksui skirtus pinigus išleidžia baleto pamokoms. Filme parodomi įsisenėję, tačiau ir šiomis dienomis vis dar gajūs stereotipai, nagrinėjami tėvo ir sūnaus santykiai, o filmo vyšnia – įspūdingi šokių judesiai, deriniai ir kompozicijos.

4) PAMIŠĘ DĖL ŠOKIŲ

Kaip reikėtų gyventi, jei šokiai būtų uždrausti? Sunku įsivaizduoti? Šiame filme pasakojama apie mažą JAV miestelį, kuriame būtent taip ir nutinka. Šokiai uždraudžiami su pretekstu, kad tai iš kelio paauglius vedantis užsiėmimas. Tačiau į miestelį atvykusiam pašėlusiam Renui tokia situacija nepatinka ir jis kartu su kelių vietinių miestelio gyventojų pagalba bando miestelį pažadinti iš sąstingio.

5) ŠOK SU MANIMI

Romantinė drama, kurios siužetas sukasi aplink šokių aikštelę. Tai inspiruojantis, lengvo pobūdžio filmas, kuriame tiek judesiai, tiek muzika privers nusišypsoti ir sužadins norą judėti. Pagrindiniai aktoriai – Vanessa L. Williams ir Lotynų Amerikos dainininkas Elmer Figueroa Arce (Chayanne).

6) ŠOKIS HIP-HOPO RITMU

Jei reikėtų surengti šokių filmų maratoną, būtent ŠOKIS HIP-HOPO RITMU būtų pagrindinis kandidatas –  šių filmų seriją sudaro net 5 dalys. Kiekvienoje filmo dalyje pasakojama vis kita istorija, pasirodo nauji veikėjai, tačiau visose dalyse šalia nuostabių, žadą atimančių šokių, parodoma ir tikros draugystės, vienybės svarba ir, žinoma, meilės istorija. Na, o kaip gi be jos?